about us
rooms
conference and events
location
Book your hotel
2 Dorośli
0 Children
72 elegancko urządzone, przestronne pokoje i apartamenty

IBB Hotel Grand Hotel Lublin

exterior00004
IBB Hotel Grand Hotel Lublin ​

O NAS

IBB Hotel Grand Hotel Lublin oferuje  elegancko umeblowane, jasne i przestronne pokoje, idealnie przystosowane do pracy i wypoczynku.

Połączenie historycznego charakteru budynku z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi pozwoli doświadczyć wspaniałego klimatu tego miejsca.

We wszystkich pokojach, w lobby, restauracji i barze można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego połączenia z Internetem.

HISTORIA

Budynek obecnego IBB Grand Hotelu Lublin wzniesiony został jako Kasa Przemysłowców Lubelskich w latach 1899 – 1900 według projektu Gustawa Landau. Zbudowana w rekordowym czasie 17 miesięcy kamienica stała się siedzibą stowarzyszeń przemysłowców Lubelszczyzny, oferując różne pokoje śniadaniowe stanowiące miejsce do konsumpcji i negocjacji.

W 1910 roku budynek uzyskał kształt architektoniczny, jaki możemy oglądać dzisiaj dzięki pieczołowitej renowacji dokonanej przez obecnego właściciela.

W okresie międzywojennym na parterze znajdował się sklep delikatesowy oraz cukiernia. W czasie II wojny światowej z uwagi na lokalizację i reprezentacyjność budynku urządzono tu Deutsches Haus, czyli Dom Niemiecki.

Po wojnie w budynku utworzono Hotel Lublinianka z popularnym Barem Centralnym, kawiarnią i restauracją.

Lublin Grand Hotel Sp. z o.o. należąca do Von der Heyden Group kupiła nieruchomość i w latach 2001 – 2002 przeprowadziła gruntowną modernizację budynku, który został oddany w maju 2002 do ponownego użytku jako czterogwiazdkowy hotel.

Wysiłek włożony w renowację obiektu zaowocował kilkoma prestiżowymi nagrodami: nagrodą za Najlepszy Projekt Deweloperski Roku 2002 przyznaną przez Construction Journal nagrodą Kryształowa Cegła za zajęcie II miejsca w Konkursie Modernizacja 2001 nagrodą Ministra Kultury w Konkursie Zabytek Zadbany A.D. 2003 za „przywrócenie obiektowi wyglądu z czasów jego największej świetności” wyróżnieniem Laurem Konserwatorskim Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie

Od lipca 2003 roku operatorem hotelu jest sieć IBB Hotels. Sieć posiada hotele biznesowo-konferencyjne o standardzie trzech i czterech gwiazdek w Polsce i w Niemczech oraz pieciogwiazdowy hotel na Malcie. Na najbliższe lata planowana jest dalsza sukcesywna ekspansja w krajach europejskich.

http://www.vdhgroup.com

http://www.ibbhotels.com